Slovo investora

K pohledově atraktivní Rezidenci Norská mám zvláštní vztah. Pořídili jsme ji totiž do našeho fondu Prémiové nemovitosti v říjnu 2020 od investiční skupiny RSBC jako naši úplně první realitní investici. Původní majitel nemovitost vysoutěžil mezi početnou řadou ostatních zájemců. Bylo patrné, že o rohový secesní dům v klidné části Prahy 10 v těsném sousedství královských Vinohrad, postavený na začátku minulého století ve stylu Art Nouveau, je mezi investory velký zájem.

Jako dobrému správci nám bylo od začátku jasné, že památkově chráněný secesní objekt má na jedné straně nádherný exteriér, ale povýšit vnitřní části domu na interiérový nadstandard si vyžádá poměrně objemnou investici, čas a úsilí. Mám-li tyto tři ingredience vyjádřit v číslech: investice fondu do rozsáhlé rekonstrukce celého objektu dosáhly několika stovek milionů Kč. Samotná příprava unikátního stavebního projektu v městské památkové zóně, získání stavebního povolení zabrala kolegům z RSBC Real Estate téměř dva roky. A konečně, v projektu se úspěšně spojily realitní expertíza a letité zkušenosti realitních odborníků RSBC i Fondu, development manažera, architektonické kanceláře a stavebního developera.

Z výsledku náročného, pečlivě vedeného projektu mám upřímnou radost. Z vizualizace i postupného růstu jednotlivých bytových jednotek. V Praze již není mnoho domů, které mohou nabídnout podobnou kombinaci prestižní adresy, komfortního nového bydlení a výhledů do zeleně.

Protože první dítě má v rodině přece jen vždy určité výsadní postavení, těžko se nám bude s první investicí našeho Fondu loučit. Mám ale radost, že nově krásně rekonstruovaný bytový dům, Rezidenci Norská, čeká s novými majiteli nadstandardních residenčních jednotek další samostatná životní kapitola.

Miloš Filip, CFA
Funds Managing Director

 

Schönfeld & Co Nemovitosti SICAV, a.s., podfond Prémiové nemovitosti Český nemovitostní fond určený běžným investorům, který vlastní, spravuje a řídí rekonstrukci Rezidence Norská, založil podnikatel a filantrop Robert Schönfeld v roce 2020. Dnes fond českým investorům zhodnocuje jejich osobní a rodinné úspory v komerčních, logistických a residenčních nemovitostech v tržní hodnotě 1,3 mld. Kč.

Cílem nemovitostního fondu je vytvoření kvalitního a stabilního prémiového portfolia výnosových realit. Prostřednictvím pravidelných příjmů z nájmů a růstu tržní hodnoty nemovitostí nabízí fond investorům zajímavé dlouhodobé reálné zhodnocení investovaných prostředků. Strategie prémiového realitního fondu je založena na staletími prověřených konzervativních hodnotách rodiny Schönfeldů s cílem dlouhodobě dosahovat průměrného zhodnocení ve výši 5 %+ ročně. Investoři mohou do fondu investovat jednorázově od částky 10 tisíc Kč.

Prodej

LEXXUS NORTON a.s.
+420 221 111 947
info@lexxusnorton.cz
www.lexxusnorton.cz

Na Poříčí 2090/2
110 00, Praha 1

Vyplněním a odesláním tohoto formuláře udělujete LEXXUS NORTON a.s., IČ: 26208024, se sídlem Praha 1, Na Poříčí 2090/2, PSČ 110 00, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 6809 souhlas s využitím Vašich osobních údajů, které jsou obsaženy ve formuláři, k zasílání obchodních sdělení o nabídkách a novinkách LEXXUS NORTON a.s. Poskytnutí osobních údajů je dobrovolné.Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat. Podrobnosti o nakládání s Vašimi osobními údaji a Vašich právech s tím souvisejících jsou obsaženy v zásadách zpracovávání a ochrany osobních údajů.